RC automobily
RC auta jsou autíčka s vlastním pohonem, která jsou řízena na dlouhou vzdálenost pomocí speciálního vysílače, pravděpodobně každý ví, nebo alespoň tuší o co jde. Zkratka RC může být považována za překlad dvou anglických termínů a to „Remote Controlled“ nebo „Radio Controlled“.
RTR auta Spalovací motor nebo elektromotor On-road nebo Off-road Závody RC modelů Kontakt

Spalovací nebo elektromotor


Při pohledu na vnitřek RC auta je rozdíl mezi autem s elektromotorem a se spalovacím motorem na první pohled znatelný. Ale je tu mnoho věcí, které jsou u obou typů stejné, takže hlavní rozdíl se pozná až při jízdě. Tudíž výběr auta je velmi důležitý, nicméně vyžaduje určitou praxi. Nejhorší je, že pokud si člověk vybere špatně, může to vyústit v to, že bude mít doma drahý model, která bude ležet někde v komoře.

 

Elektromotor


Elektromotor je napájen baterií, takže je časté, že člověk 10-15 minut jezdí a poté 30-60 minut dobíjí baterii. To lze ovšem vyřešit nákupem další baterie případně lepší nabíjecí soustavy. Elektromotor může být střídavý nebo stejnosměrný. Hlavním rozdílem je účinnost. To znamená, že střídavý motor bude výkonnější, případně při porovnání dvou stejně výkonných motorů bude střídavý motor lehčí. Tato vlastnost je ovšem vykoupena vyšší cenou motoru. Dalším faktorem, na který je třeba brát ohled, jsou uhlíky, u stejnosměrných motorů dochází k jejich opotřebení a je třeba je občas vyměnit, zatímco střídavý motor uhlíky vůbec nemá (tzv. brushless motor).

 

Spalovací motor


Oproti tomu auta se spalovacím motorem jsou poháněna speciálním palivem, které „něco“ stojí, odměnou je ovšem vyšší rychlost. Během doplňování paliva musí člověk dbát na určité „dobré mravy“ tzn. všechno řádně očistit a dbát více na bezpečnost. Další překážkou může být postupné zahřívání auta, takže také nelze jezdit do nekonečna, občas je nutné auto odstavit a nechat vychladnout. Dalším faktorem je také to, kde chceme auto provozovat, u spalovacího motoru je nutné počítat s určitými zplodinami, takže jezdit s ním doma v pokoji nemusí být úplně příjemné. Obecně lze říci, že auta se spalovacím motorem jsou určena pro pokročilejší  uživatele, kteří dokážou lépe vychutnat pocit z jízdy.