RC automobily
RC auta jsou autíčka s vlastním pohonem, která jsou řízena na dlouhou vzdálenost pomocí speciálního vysílače, pravděpodobně každý ví, nebo alespoň tuší o co jde. Zkratka RC může být považována za překlad dvou anglických termínů a to „Remote Controlled“ nebo „Radio Controlled“.
RTR auta Spalovací motor nebo elektromotor On-road nebo Off-road Závody RC modelů Kontakt

RTR automobily

RTR RC auto


RTR RC auto je nejjednodušší varianta auta pro člověka, který se o RC modely aktivně zajímá. Pozor neplést si tuto variantu s RC auty, která nalezneme v hračkářstvích čí hypermarketech. Tyto RC modely aut jsou totiž takzvaná „Toy-Grade“ a jsou zaměřená na malé děti. Vyznačují se nízkou cenou, snadnou ovladatelností a zejména tím, že model není nutné jakkoli sestavovat. Téměř vždy mají podobu skutečných automobilů (například závodní nebo policejní auta) a zaměřují se na detaily, které modeláři zanedbávají (interiér, zvuky, blikání atp.). Tyto auta jsou ovšem vyráběna sériově to znamená, že jsou navrhována, tak aby bylo velmi jednoduché vyměnit určitou část (motor, plasty) ale zároveň jsou vyráběna co nejjednodušeji, což v praxi znamená jeden integrovaný obvod, který je tak nemožné opravit.

 

Ready to ride


Ale zpět ke kategorii RTR, zkratka RTR pochází z anglických slov „Ready-to-run“ nebo také „Ready-to-ride“ či „Ready-to-race“. Tato kategorie představuje auta, která si člověk zakoupí, rozbalí a „má hotovo“. S takto obdrženým modelem je nutné provést jen několik základních operací a poté je možné vyrazit, typicky to bývá nabít baterii respektive doplnit palivo a nainstalovat baterii do ovladače. Pokud je RC auto nutné nejdříve sestavit nebo dokoupit nějaké další díly používá se termín  AFR („Almost-ready-to-run“). Auta, která nepatří do žádné ze zmíněných kategorií, je nutné postavit od základů a to už vyžaduje pokročilejší znalosti o tomto koníčku.