RC automobily
RC auta jsou autíčka s vlastním pohonem, která jsou řízena na dlouhou vzdálenost pomocí speciálního vysílače, pravděpodobně každý ví, nebo alespoň tuší o co jde. Zkratka RC může být považována za překlad dvou anglických termínů a to „Remote Controlled“ nebo „Radio Controlled“.
RTR auta Spalovací motor nebo elektromotor On-road nebo Off-road Závody RC modelů Kontakt

On-road nebo Off-road

Nabízené rozdělení off-road nebo on-road RC modelů je lehce zavádějící. Ve skutečnosti je kategorií více k již zmíněným on-road a off-road kategoriím přibývá ještě minimálně monster a stadium.

On-road

On-road jsou auta, jejichž rychlost i technická výbava je zaměřena na okruhové závodění. U těch je charakteristická pestrost v nastavení, při závodech těchto aut zaleží jednak na technické výbavě auta, ale také na tom jak je člověk zručný a zvládne auto naladit, možností je mnoho od volby druhu paliva po nastavení geometrie podvozku. Další možností je tzv. stadium, tyto auta jsou určitým kompromisem mezi on-road a off-road. Musí dobře sedět na rovných plochách, ale zároveň musí umět zdolávat lehčí terén. U těchto aut se projevuje kreativita, hodně věcí si totiž může člověk udělat sám, například různé nárazníky a výztuhy.

 

Off-road

Off-road auta jsou určena pro závody v terénu. V podstatě jsou ideální pro začínající modeláře, protože je to přesně to auto, se kterým můžete bez starosti vyběhnout na dvorek bez obav o to, abyste auto nějak nepoškodili, ruku na srdce co je lepší než si s přáteli na zahradní párty zazávodit s RC auty. Další trochu radikální skupinou jsou monster trucky. „Nezastavitelná“ auta, která zdolají jakýkoli terén včetně skalnatých povrchů. Jejich další výhodou je rozumná finanční dostupnost, nevýhodou je, že se v této kategorii nekonají oficiální závody.